Par izstādi


Mākslas centrs NOASS (LV) kopā ar mākslas studiju Fargefabrikken (NO) radījuši ceļojošu laikmetīgās mākslas izstādi bērniem un jauniešiem.

Izstāde, izvietota divos mikroautobusos, apceļo Latvijas reģionus, viesojoties skolās un pilsētu svētkos, kā arī Norvēģijā, piedāvājot interaktīvu izstādi, radošo darbnīcu un iepazīšanos ar tehnoloģiju izmantošanu mākslā. Projektā piedalās četri Latvijas un Norvēģijas mākslinieki, kas kopā ar divu pilotskolu bērniem ir radījuši jaunus mākslas darbus dažādos medijos. Ceļojošo izstādi pavada pārdomāta izglītības programma, kas veicina bērnu radošumu neformālā, atbalstošā un iedrošinošā formā. Savukārt, skolotājiem tiek rīkoti informatīvi semināri par projekta norisi un metodēm, kā izmantot laikmetīgo mākslu mācību procesā.Kāds ir projekta mērķis?


Projekta “Māksla uz riteņiem” mērķi ir:

  1. Realizēt mobilu ceļojošo mākslas izstādi ar četriem jauniem, starpdisciplināriem un inovatīviem darbiem, kā arī tās pavadošo izglītības programmu, kas veicina bērnu un jauniešu radošumu drošā un iekļaujošā vidē.
  2. Izveidot jaunu un aizraujošu izstādes eksponēšanas veidu, kas ļautu to apskatīt attālos Latvijas novados, ceļojot uz skolām un dažādiem pilsētas svētkiem, tādējādi laikmetīgo mākslu radot pieejamu arī bērniem un jauniešiem ārpus Rīgas.
  3. Nodrošināt, ka ceļojošā izstāde apceļo 50 vietas Latvijā, galvenokārt reģionos (līdz 2024. gada aprīlim), atbilstoša tehniskā personāla un īpaši apmācītu, prasmīgu mākslas mediatoru vadībā. Pa-pa-pa. Parādi man pasauli 


Izstādes idejas pamatā ietvertās rindas “Pa-pa-pa. Parādi man pasauli” pauž vizuālajai valodai piemītošo ritmu un rotaļīgumu, kā arī mākslinieku radošo spēju atklāt pasauli no dažādiem skatpunktiem. Ritma pielietojums ietekmē mākslas darbu noskaņu, veicinot harmonijas sajūtu vai brīžiem tieši pretēji – nemieru. “Pa-pa-pa” apstādina, lūdz pagaidīt un pievērst uzmanību. Savukārt, perspektīvas maiņa izstādē atklājas no dažādām laikmetīgās mākslas formām un digitālajām tehnoloģijām, priekšplānā izvirzot iztēli, atvērtību dažādībai pasaulē un radošo domāšanu. 


 
Izstādes mākslinieki: Ūda Bremnes, Jurģis Peters, Eva Vēvere, Zahars Ze.
Mākslas darbu tapšanā piedalījušies jaunieši no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 10. klases un skolēni no Bolderājas Jaunās pamatskolas, 3.a klases.
Organizē: Mākslas centrs NOASS (LV) un
Fargefabrikken (NO)

Projekta komanda:
Producents: Kaspars Avots
Kuratore: Sandra Ķempele
Scenogrāfija: Krišs Zilgalvis, Anna Vanaga
Dizains: Gatis Vectirāns
Izglītības konsultants: Nina Molvena, Fargefabrikken
Producenta asistente: Evija Dambrovska
Projekta vadītāja un idejas autore: Kate Zilgalve-Masjukeviča

 
 

“Māksla uz riteņiem” ir Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu programmas “Reģionālā attīstība un kultūra” finansēts projekts konkursā “Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai.” Projekts saņem dotācijas 206 518 € apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un Valsts līdzfinansējumu 36 444 € apmērā. Projekta realizācijas laiks ir no 2022. gada 1. novembra līdz 2024. gada 30. aprīlim.

Projektu atbalsta Novum Riga Charitable Foundation un Office for Contemporary Art Norway (OCA).